Projekt „Czy znasz moje miasto?”

Wprowadzenie

„Czy znasz moje miasto?” to projekt, dzięki któremu możemy lepiej poznać swoją własną miejscowość i dowiedzieć się więcej o innych miastach w Polsce. Uczniowie samodzielnie zbierają informacje na temat „małej ojczyzny” w 4 obszarach.

Chcę Ci opowiedzieć o czymś ciekawym dotyczącym:

• elementów środowiska mojego miasta i regionu
  • ludzi mieszkających w moim mieście
  • historii i zabytkach mojego miasta
  • życiu w moim mieście

Zadanie

Podziel zespół na 4 grupy. Grupa ma wybrać sobie jedno z zagadnień i zastanowić się, jakim tematem szczegółowym zajmie się
w ramach tego zagadnienia.

Każda z grup:

• nagra filmik, w którym w kilku słowach opowie czym się zajmuje w projekcie
  • przygotuje prezentację w dowolnym programie (PowerPoint, Prezi, Sway, Canva lub innym) i udostępni ją na blogu.
  • opracuje grę/ zadanie interaktywne do swojej prezentacji w LearningApps (https://learningapps.org)
  • opracuje 5 pytań jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru do stworzenia wspólnego dla wszystkich grup quizu w aplikacji Quizizz.

Wypracowane materiały

Szkoła Podstawowa nr 130 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi

Tematy projektowe – Chcę Ci opowiedzieć o czymś ciekawym dotyczącym:

• Gdzie są rzeki Łodzi?
  • Łódź – miasto 4 kultur
  • Zabytki Łodzi przemysłowej
  • Gdzie odpocząć w Łodzi?

Zrobione przy pomocy aplikacji Padlet